Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Marii Konopnickiej w Pruszczu Gdańskim • +48 58 682 36 10 • sekretariat@zso1.pl

Home 9 Aktualności 9 Festyn ekoenergetyczny już wkrótce!
https://uonetplus.vulcan.net.pl/pruszczgdanski/

Festyn ekoenergetyczny już wkrótce!

4/09/2019

14 września w sobotę zapraszamy wszystkich mieszkańców miasta i okolic na imprezę plenerową – Festyn ekoenergetyczny, który odbędzie się na terenie Parku miejskiego przy ul. Mickiewicza w godzinach od 12.00 do 17.00. Impreza adresowana jest do wszystkich mieszkańców Pruszcza Gdańskiego i okolic.

Miejski Festyn Ekoenergetyczny odbywać się będzie w ramach Dni Energii. Jest on – obok przystąpienia Gminy Miejskiej Pruszcz Gdański do zainicjowanego przez Komisję Europejską ruchu na rzecz zrównoważonego wykorzystania energii europejskiego „Porozumienia Burmistrzów” – konsekwencją prowadzonej przez władze miasta polityki sprzyjającej między innymi wykorzystywaniu odnawialnych źródeł energii.

Organizatorami imprezy jest Miasto Pruszcz Gdański oraz spółki miejskimi i jednostki  tj.: Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji „WiK”, Pruszczańskim Przedsiębiorstwem Ciepłowniczym Pec Sp. z o.o., gminną spółką zajmującą się odbiorem odpadów komunalnych „PURUM” oraz Centrum Kultury i Sportu w Pruszczu Gdańskim. Partnerami imprezy są: Firma 4OZE Sp. z o.o., ELAR Pompy ciepła, TOYOTA, Autorska Galeria Sztuki Szary Ganek. Patronat medialny objęła Połnocna.TV.

Przygotowaliśmy wiele atrakcji podczas tegorocznej imprezy, będą stoiska partnerów i organizatorów, liczne zabawy, konkursy oraz warsztaty. Wszystkie aktywności prowadzone będą przez zawodowego konferansjera.

Teren parku zostanie podzielony na kilka stref:

– strefę energii, gdzie między innymi można będzie spożytkować energię skacząc na trampolinach, ćwiczyć na piłkach i tańczyć energetyczna zumbę!

– strefę wiedzy, w której będzie można wzbogacić wiedzę z zakresu energetyki i ekologii,

– strefę relaksu z leżakami, animacjami dla najmłodszych i grami rodzinnymi.

Czyli dla każdego coś miłego!

Dodatkowo Partnerzy i Organizatorzy wydarzenia przygotowali wiele innych atrakcji, dlatego już dziś zapraszamy w sobotę 14 września do współtworzenia z nami tej edukacyjnej imprezy!

 

 

Kalendarz

wrzesień 2019
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30