Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Pruszczu Gdańskim
,  Imieniny:»

»

Aktualności Konkursy Imprezy Przeczytaj >>> Polecane
książki
Przyjazne
linki

Finał konkursu "Moja przygoda z literaturą fantastyczną"

W dniu 2 lutego o godz. 10.00 w siedzibie PBW w Pruszczu Gdańskim odbyło się uroczyste wręczenie nagród w Konkursie dla uczniów powiatu gdańskiego pt. "Moja przygoda z literaturą fantastyczną" celem konkursu była popularyzacja literatury fantastycznej i fantastyczno-naukowej, rozwój kompetencji czytelniczych wśród uczniów w wieku 14-16 lat, kształtowanie wyobraźni plastycznej oraz inspirowanie uczniów do dzielenia się swoimi pasjami .

Laureatką trzeciego miejsca została
Michalina Łukaszuk z klasy IA

Wyróżnienia otrzymały:
Anna Włodarczyk IIIB
Maja Bigos IA
Klaudia Kozłowska IIIF

Gratulujemy, a wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział.

 Zapraszamy do obejrzenia konkursowych prac:....tutaj


Ferie z książką

Ferie z książką Przyjdź na wystawę nowości książkowych- 12.01.br do biblioteki i wypożycz sobie na ferie wyjątkową lekturę.


Święta z książką

Uwaga wielka wystawa nowości świątecznych w bibliotece. Przyjdź, obejrzyj i wybierz sobie książkę na Święta. Wyjątkowa okazja tylko * * * 22.12* * * od godz.10 -14. Serdecznie zapraszamy.


"Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa"

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do "Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa", który wspiera szkoły oraz biblioteki szkolne w zakresie rozwijania zainteresowań uczniów oraz promuje czytelnictwo dzieci i młodzieży. W ramach tego Programu szkolna biblioteka przygotowała szereg atrakcyjnych imprez związanych z promocją czytelnictwa wśród uczniów - jesienna i świąteczna wystawa nowości, z których skorzystało ponad 300 czytelników. Następne tego typu imprezy planowane są przed feriami zimowymi i Wielkanocą. Mogliście Państwo na bieżąco śledzić relacje z tych wydarzeń na stronie internetowej i na fanpage-u gimnazjum.
Nasza szkolna biblioteka otrzymała dotację w wysokości 15 tysięcy zł. na zakup książek. Zakupionych zostało 865 książek, audiobooków oraz poradników. Zdecydowana większość z nich to wskazane przez uczniów i nauczycieli nowości wydawnicze. To bestsellery przede wszystkim w tak lubianej przez młodzież dziedzinie fantasy, science-fiction, to hity wydawnicze, książki, których ekranizacje wchodzą w bieżącym roku do kin. Z myślą o uczniach niepełnosprawnych oraz tych wszystkich, którzy wolą słuchać, zakupiono 56 pozycji w formie elektronicznej.
Zapraszamy Państwa do zapoznania się z informacją na temat wpływu czytelnictwa na rozwój dzieci i młodzieży czytaj >>>